Remont dachu budynku Hali Lejniczej

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach prowadzi prace przy konserwacji dachu Hali Lejniczej. Projekt jest realizowany ze wsparciem Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach. Prace prowadzone będą do 16 listopada 2020 r.

Zabytkowa Hala Lejnicza to obiekt, który Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach często wykorzystuje na wystawy i duże wydarzenia. Jego wygląd nie powinien więc budzić zastrzeżeń, a tymczasem dach pozostawiał sporo do życzenia. Rdzawe zacieki na szarym tle niekorzystnie rzucały się w oczy. Trwający właśnie remont rozwiązał problem, dach jest nie tylko czyszczony, ale i malowany.

Nowa, czarna barwa dachu, jak wyjaśnia dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki Paweł Kołodziejski, to nawiązanie do historycznej kolorystyki innych zabytkowych obiektów w placówce.

Info: Telewizja Starachowice

Remont dachu budynku Hali Lejniczej