Półmetek wakacji już za nami!!!

Za nami pierwszy miesiąc wakacji. W Muzeum Przyrody i Techniki nie było nudno – liczne atrakcje i niespodzianki umiliły czas dzieciom i młodzieży spędzającym wakacje w Starachowicach.

Uczestnicy “Lata w Hucie” brali udział w warsztatach podczas których poznawali przyrodę, m.in. owadzi mikroświat, leśne oraz dzikie zwierzęta a także technikę, czyli samochody ciężarowe STAR oraz budowę maszyn. Na dzieci czekały również zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

W każdy czwartek w Muzeum odbywały się zajęcia z Królową Nauk, czyli prof. Elżbietę Orzechowską która pokazywała dzieciom, że fizyka wcale nie musi być trudna. W czasie tych spotkań uczestnicy mogli m.in. wykonać liczne doświadczenia a także zrobić własny peryskop.

Zajęcia z dziećmi odwiedzili również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Pożarnej w Starachowicach, który mówili o bezpieczeństwie podczas wakacji, przewodnicy PTTK z Oddziału Międzyszkolnego w Starachowicach, ratownicy medyczni a także fotograf Michał Piętak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za przybycie !!!

Zaś dzieci zapraszamy na sierpniowe warsztaty!!!

Do zobaczenia !!!

Galeria:

Półmetek wakacji już za nami!!!