“Lato w Hucie 2024”

Za nami kolejna edycja wakacyjnych zajęć organizowanych pod nazwą “Lato w Hucie”przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Podczas dwóch miesięcy uczestnicy mogli wziąć udział w różnorodnych zajęciach sportowych, plastycznych czy warsztatowych. Na dzieci czekały zajęcia dające możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych, wzbogacania wiedzy, rozbudzania ciekawości i pasji badawczej z różnych dziedzin nauki a także zajęcia plastyczne oraz spotkania edukacyjne promujące zdrowy styl życia oraz bezpieczne spędzanie czasu wolnego. Zajęcia skierowane były do uczestników w wieku od 8 do 12 lat. Odbywały się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10:00 do 14:00. W każdą środę uczestnicy mogli bezpłatnie skorzystać z zajęć.

Przygotowane zajęcia miały charakter edukacyjny oraz prozdrowotny. W czasie trwania akcji odbywały się spotkania z dziećmi, które przeprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach, Miejskiej Biblioteki Publicznej “Plastuś”, Harcerskiej Grupy Ratowniczej oraz Nadleśnictwa Starachowice.

Dla uczestników tegorocznej edycji “Lata w Hucie” czekały upominki i poczęstunek. Zakup artykułów papierniczych, upominków i poczęstunek sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starachowicach. Upominki podczas oficjalnego zakończenia wręczył Pan Mariusz Majewski Kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu.

Oficjalne zakończenie wakacyjnych zajęć odbyło się 28 sierpnia na Hali Spustowej w Muzeum. Podczas którego wystąpiły specjalnie dla dzieci uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, które zaprezentowały dwa zupełnie różne style tańca: hip-hop oraz step. Dziewczyny udzieliły również krótkiego wywiadu w którym mówiły o swojej kilkuletniej pasji do tańca. Serdecznie dziękujemy Kornelii i Majce za wspaniałe występy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji “Lata w Hucie”.

Zapraszamy już na zajęcia odbywające się w ferie zimowe!!!

Galeria:

Dofinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

“Lato w Hucie 2024”