Pierwsze nagrody pn. „Żelazny Pierścień” rozdane

22 kwietnia 2016 r. na Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Pan Dariusz Dąbrowski po raz pierwszy wręczył Honorowe Nagrody Gospodarcze Starosty Starachowickiego pn. “Żelazny Pierścień”.

Nagrody przyznane przez Zarząd Powiatu wręczone zostały firmom z terenu Powiatu Starachowickiego, za wybitne osiągnięcia gospodarcze, w 4 kategoriach: mikroprzedsiębiorstw zatrudniających do 10 pracowników, małych przedsiębiorstw – od 11 do 50 pracowników, średnich przedsiębiorstw – od 51 do 250 pracowników i dużych przedsiębiorstw – powyżej 250 pracowników.

Tegoroczne, pierwsze “Żelazne Pierścienie” otrzymali:

Kształt nagrody (żelazny sygnet z obręczą) nawiązuje do znaleziska, na które natrafiono w 1930 r. podczas badań archeologicznych na cmentarzysku z początku okresu rzymskiego (ok. III w n.e.) w Starachowicach. Statuetki wykonane zostały przez starachowickiego rzeźbiarza Leszka Drożdża. Na oryginalnym pierścieniu, który oglądać można na jednej z ekspozycji na terenie Muzeum, znaleźć można żółtą gemmę (kamień szlachetny) z wyrzeźbioną na nim postacią Ateny.

2

Na zakończenie spotkania wystąpił Grzegorz Wilk, wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów. Były solista i aktor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol (2004-2006), laureat wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów (1998 – laureat programu „Szansa na sukces”, 2002 – „Droga do Gwiazd”). Współpracował z takimi artystami jak: Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Ryszard Rynkowski, Robert Janowski, Paweł Kukiz.

Tekst: Katarzyna Surma
Fot.: Justyna Jagieła