“Ortograficzny tor przeszkód”

W czwartek 20 marca b.r. pracownik naszego Muzeum – p.Dorota Cichońska, uczestniczyła w XV Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii, odbywającym się w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach.

Organizatorem akcji jest Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Starachowicach. Pomysłodawcą i gospodynią konkursu jest mgr Anna Gęborek. O tytuł Mistrza Ortografii walczyli uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli w kategorii VIP-y. W skład jury weszli pani Bożena Rakowska oraz nauczyciele języka polskiego. Głównym celem konkursu jest popularyzacja języka polskiego w ramach "XXII Tygodnia Kultury Języka", a także utrwalenie zasad ortografii oraz propagowanie dbałości o  poprawność pisowni.

W czasie spotkania dr Janusz Wróblewski – wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wygłosił wykład na temat poprawności mówienia, rozmieszczenia akcentu w zdaniu oraz jego znaczenia dla sensu wypowiedzi. Na koniec imprezy rozdano nagrody i dyplomy Mistrza Ortografii oraz zaproszono wszystkich gości na jubileuszowy tort. Patronat nad konkursem objął Starosta Starachowicki oraz Wiceprezydent Starachowic.

Z wielka radością informujemy, iż pani Dorota Cichońska zdobyła dyplom Mistrza Ortografii w kategorii VIP.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

“Ortograficzny tor przeszkód”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content