Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

Z przyjemnością ogłaszamy że Starachowice włączyły się do obchodzenia Ogólnopolskiego Dnia Gier Planszowych, które odbędą się w budynku zabytkowej Hali Lejniczej w Muzeum Przyrody i Techniki

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października.

Podobnie jak w przypadku innych nietypowych świąt, takich jak Dzień Czekolady, Dzień Deskorolki czy Dzień Ostrej Papryczki, jest to okazja do świętowania, edukowania i przede wszystkim – grania w gry planszowe.

Dla fanów planszówek jest to najlepsza okazja, by podzielić się swoją pasją z innymi. Zaprośmy rodziców, rodzeństwo, koleżanki z klasy albo kolegów z pracy do wspólnej rozgrywki. Postawmy na relacje międzyludzkie i szczere uśmiechy, a nie stukanie w ekran telefonu. Pokażmy, że cała Polska gra dzisiaj w nowoczesne planszówki.

Starachowice mają już całkiem dużą tradycje planszówkową. Przed okresem pandemii przez blisko 3 lata odbywały się cykliczne spotkania pt. “Starachowickie Gry Bez Prądu” pod dachem Parku Kultury. Co miesiąc gromadziły kilkadziesiąt osób zakochanych w planszówkach – tych w mieście nie brakuje.

Tym razem zapraszamy do hali lejniczej w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w godzinach 10:00-18:00. Przez cały czas trwania wydarzania będzie dostępnych blisko 400 gier z fenomenalnego zbioru Kuferka z Planszówkami! Jeśli Wasza przygoda z planszówkami dopiero się zaczyna to nie zabraknie także osoby która pomoże Wam przebrnąć przez zasady gier a także dobrze doradzi w ich wyborze.

O godzinie 14:00 zapraszamy na turniej gry SPLENDOR z dużą nagrodą główna – Terraformacją Marsa. Nagrodę za sponsorował Rebel! Dla 2 i 3 miejsca symboliczne nagrody z Kuferka!

O godzinie 10:00 oraz 14:00 odbędą się także turnieje kultowej gry karcianej Magic the Gathering. Niewiele osób wie że w Starachowicach od kilku lat spotyka się grupa pasjonatów tego tytułu.

Zapraszamy nie tylko pasjonatów ale także rodziców którzy szukają rozwijającej rozrywki dla swoich milusińskich – mamy gry dla dzieci już od 3-4 roku życia! Do sprawdzenia tego wyjątkowego hobby zachęcamy również seniorów. Starachowicki Klub Seniora Niezapominajka to doskonały przykład na to że i podczas jesieni życia można odkryć w sobie miłość do planszówek.

Organizatorami wydarzenia są Muzeum Przyrody i Techniki oraz Kuferek z Planszówkami

Dzieci do 12 roku życia mogą korzystać ze spotkania tylko w obecności swojego opiekuna.

Limit miejsc: 60

http://www.dziengierplanszowych.pl

Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content