Oferta urodzinowa

Urodziny w Muzeum to nie tylko doskonała możliwość świętowania z kolegami i koleżankami w otoczeniu niezwykłych dzieł sztuki, to także znakomita okazja do zwiedzenia Muzeum z opiekunem, który opowie Wam o najciekawszych eksponatach znajdujących się na salach wystawowych.

Zabawa urodzinowa prowadzona jest w formie warsztatów i trwa około dwóch godzin. Pierwsza część realizowana jest na wybranej wystawie, druga zaś w salce dydaktycznej, gdzie dzieci wykonują prace plastyczne. Chcąc zorganizować dla dzieci urodziny możecie Państwo wybrać wystawę lub jeden z proponowanych przez nas tematów zajęć realizowanych w formie lekcji muzealnej bądź warsztatów. Zachęcimy dzieci nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do wykonania zadań i prac plastycznych w technice odpowiadającej wybranemu tematowi urodzin.
W sali dydaktycznej, gdzie będzie się odbywała część plastyczna można przygotować poczęstunek dla dzieci pod warunkiem, że zadbają Państwo o naczynia jednorazowe. Istnieje również możliwość przygotowania we własnym zakresie wystroju sali.

Lekcje muzealne do wyboru:

1. Nie święci garnki lepią – warsztaty ceramiczne

To zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy tworzą własne wyroby ceramiczne. Uczą się jak przygotować glinę, jak nadawać jej pożądane formy i kształty, jak je zdobić oraz w jaki sposób nadać im trwałość. Prowadzący zapoznają również uczestników z historią zastosowania naczyń glinianych.

2. Świętokrzyski Park Jurajski

Region Świętokrzyski obfituje w ślady życia z przed wielu milionów lat. Uczestnicy mają możliwość poznania świata tych fascynujących zwierząt. Poznać ich warunki życia, kim były i dlaczego wyginęły oraz poznać najbardziej znane gatunki świętokrzyskich dinozaurów oraz dowiedzieć się gdzie, zostały odkryte ich tropy.

3. O jaskiniowcach słów kilka

Czy pamiętasz Flinstonów? Sądzisz może, że życie prawdziwego jaskiniowca było tak samo łatwe? Jeśli chcesz się przekonać jak wyglądała rzeczywistość tysiące lat temu, przyjdź do nas do Muzeum i wysłuchaj słów kilku o naszych najstarszych przodkach. Dowiesz się jak wyglądali i czym się zajmowali. Dodatkowo będziesz miał możliwość poczuć się jak jaskiniowiec wykonując własne malowidło naskalne.

4. Modelina, magia i wyobraźnia – warsztaty tworzenia biżuterii

Młodzi uczestnicy poznają tajniki tworzenia koralików z modeliny, przypominających ozdoby millefiori – niesamowite wyroby ze szkła, pochodzące z Wenecji. W czasie warsztatów zapoznają się z właściwościami plastycznymi modeliny. Łącząc ze sobą różnokolorowe wałeczki lub plastry masy, stworzą korale i paciorki, które wykorzystają do wykonania breloczka lub biżuterii – według pomysłów uczestników.
Ulepione z modeliny koraliki utwardzimy na miejscu. Każde dziecko zakończy warsztat z własnoręcznie wykonaną ozdobą, którą zabierze ze sobą do domu.

5. Legendy motoryzacji – STAR (tylko sezon letni)

Gratka dla entuzjastów motoryzacji, okazja do zwiedzenia wystawy STAR-ów oraz zapoznania się z historią produkcji samochodów ciężarowych.
 

Ważne informacje:
Terminy urodzin należy ustalać z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
Wiek uczestników: 6-12 lat
Maksymalna liczba uczestników: 20 osób
Koszt imprezy: 10-15 zł/os. (cena obejmuje wstęp do Muzeum oraz materiały plastyczne potrzebne do zajęć)

W zależności od pogody istnieje możliwość zorganizowania ogniska w cenie 30 zł.

Oferta urodzinowa
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content