“Na Styku Kultur” – XX Targi Turystyczne

W dniach 21-23 lutego 2014 r. Muzeum Przyrody i Techniki wraz z Wydziałem Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Starachowicach uczestniczyło w XX Targach Turystycznych Regiony Turystyczne odbywających się w Łodzi. Jubileuszowa edycja targów odbyła się pod hasłem "Na Styku Kultur".

W czasie tegorocznej edycji Targów, regionalne i lokalne organizacje turystyczne prezentowały najciekawsze atrakcje oraz dorobek kulturalny swoich regionów. Motywem przewodnim była turystyka konna, aktywna forma wypoczynku oraz rodzinne wycieczki. Wspólnie z Regionalną Organizacją Turystyczną Wojewódźtwa Świętokrzyskiego promowany był Powiat Starachowicki w tym Muzeum Przyrody i Techniki. Ofertę naszego Muzeum prezentowała p. Aleksandra Rokoszna zaś atrakcję Powiatu Starachowickiego p. Katarzyna Wójcicka.

Licznie przybyli uczestnicy targów pytali główne o atrakcje turystyczne danego regionu, bazę noclegową, gospodarstwa agroturystyczne, szlaki rowerowe lub piesze. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się foldery, pocztówki promujące Muzeum oraz przewodniki, płyty DVD, mapy naszego powiatu a także "Odlotowa Kapsuła 5D" w której wyświetlano krótki film przedstawiający atrakcje woj. świętokrzyskiego.

W czasie targów Województwo Świętokrzyskie reprezentowane było przez: Regionalną Organizację Turystyczną woj. Świętokrzyskiego, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Sandomierz, Urząd Miasta i Gminy Końskie, Starostwo Powiatowe w Starachowicach, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Gminę Uzdrowiskową Busko-Zdrój. Na zakończenie targów Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego uzyskała wyróżnienie w konkursie „Najlepszy wystawca XX Targów Regiony Turystyczne – Na Styku Kultur”.

Poniżej krótka galeria z tegorocznych targów.

Tekst: Aleksandra Rokoszna

Foto: Aleksandra Rokoszna