Muzeum na święta

  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza do zapoznania się z tegoroczną ofertą warsztatów świątecznych w ramach akcji „Muzeum na Święta”.

     Zapraszamy na zajęcia od 21 listopada 2016 r. do 21 grudnia 2016r., od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Muzeum. Zapisy grup pod numerem telefonu 41 275 40 83 wew. 29, 783 730 094 lub za pomocą poczty elektronicznej recepcja@ekomuzeum.pl

DSCF0687     Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów stosowana już w średniowieczu. Polega ona na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa), a następnie lakierowaniu takiej powierzchni, aby wzór “wtopił” się w ozdabiany przedmiot. W trakcie zajęć uczestnicy przekonają się, że nie będąc osobą uzdolnioną plastycznie można samodzielnie wykonać ciekawe, piękne drobiazgi i upominki dla siebie i bliskich a przy okazji wykorzystać niepotrzebne w domu rzeczy (np. płyty CD).

 

Bombki / Zawieszki

DSCF3     Wykonywanie własnoręcznie ozdób choinkowych było kiedyś normalnym zajęciem, nie tylko najmłodszych dzieci, ale także młodzieży czy osób dorosłych. Dziś, w czasach niemal nieograniczonych możliwości kupienia wszelkich ozdób, niewiele dzieci umie poszczycić się umiejętnością robienia chociażby łańcuchów na choinkę. Na zajęciach dzieci zapoznają się z tajnikami tworzenia ozdób metodą decoupage’u i własnoręcznie zrobią bombkę choinkową lub zawieszkę (do wyboru przy rezerwacji), którą będą mogli zawiesić na choince lub sprezentować najbliższym.

     W przypadku wyboru opcji Zawieszek uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą na zajęcia płyty CD.

Czas trwania zajęć: 90 min
Koszt: 6 zł/os.

Lekcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.

Świąteczne zwyczaje – ozdoby choinkowe

     Uczestnicy warsztatów zapoznają się z tradycyjnymi elementami kultury i obrzędami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia, poznają dawne wierzenia i wróżby wigilijne oraz zakazy i nakazy obowiązujące pierwszego Dnia Świąt. Uczestnicy spotkania dowiedzą się skąd wywodzi się choinka i ozdoby choinkowe. Na zakończenie wspólnie wykonają ozdoby choinkowe (łańcuchy choinkowe lub aniołki z masy solnej – do wyboru przy rezerwacji), którymi, już w domu, będą mogli przystroić swoje choinki.

Czas trwania zajęć: 90 min
Koszt: 6 zł/os.

Lekcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Muzeum na święta
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content