Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” wyruszył w trasę 2022!

W dniach 23 -25 sierpnia mobilny teatr  będzie gościł w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Historia pierwszych lat polskiej niepodległości, na nowoczesnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, w dniach 23 -25 sierpnia zawita do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.  W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. Sto lat temu kończył się proces formowania granic państwowych po I wojnie światowej i licznych konfliktach przygranicznych. W przestrzeni mobilnego centrum edukacyjnego w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalają łatwo przejść przez najważniejsze informacje z lat 1918-1925. Holoboxy prezentują historyczne artefakty, a gospodarzem wystawy jest cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos wita i żegna gości. O kulturze, która była integralnym elementem tożsamości narodowej, opowiada makieta polskiego pawilonu z wystawy światowej w Paryżu z 1925 roku. Zwiedzanie wieńczy zrobienie pamiątkowego zdjęcia z wybranym ojcem niepodległości w specjalnej fotobudce.

Godziny otwarcia prezentują się następująco:

    Dzień 1: 12:00 – 18:00

    Dzień 2: 10:00 – 18:00

    Dzień 3: 10:00 – 16:00

Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas ok. 40 minut na obejrzenie filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem Zasady zwiedzania oraz Fotobudki. Niech wizyta w Teatrze stanie się zaproszeniem do radosnego, wspólnego świętowania, bo Niepodległa jest dla wszystkich.

Interaktywna przestrzeń z atrakcjami takimi jak pokazy VR, hologramy i makiety będzie dostępna bezpłatnie przez trzy dni. Zapraszamy do zwiedzania!

Zasady zwiedzania WTH: : https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2022/04/Zasady-zwiedzania-WTH_2022.pdf

Zasady korzystania z fotobudki: ; https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2022/04/Zasady-korzytania-z-Fotobudki.pdf

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content