Majowy Piknik Niepodległościowy w Marculach

W dniu 6 maja 2018 r. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczestniczyło w Majowym Pikniku Niepodległościowym organizowanym przez Nadleśnictwo Marcule.

Organizatorzy przygotowali dla odwiedzający wiele atrakcji., m.in. stoiska edukacyjne  Nadleśnictwa Marcule, Nadleśnictwa Radom, Świętokrzyskiego Parku Narodowego, stoiska wystawców ludowych oraz  uroczyście otwarto wystawę fotograficzną pt.: ,,Skałki – bajkowy świat” autorstwa Zbigniewa Kopańskiego. Zaprezentowano prace plastyczne z konkursu pt.  ,,Las wokół nas – 100 lat rósł” a także odbył się turniej wiedzy historycznej nawiązujący do 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości na Ziemi Iłżeckiej uzupełniony pokazem grupy ,,Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51-go Pułku Piechoty Strzelców Kresowych w Iłży. Zgromadzonym gościom umilały czas zespoły muzyczne ,Guzowianki”, ,,Kapela Sołtysa” z Wąchocka oraz ,,Faces blues”.  Do udziału w pikniku zaproszono również Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach które zaprezentowało swoją aktualną ofertę.

Dodatkowymi atrakcjami była możliwość darmowego przejazdu kolejką wąskotorową czy przejażdżki bryczką konną, zwiedzanie arboretum, zagrody edukacyjnej ,,Nasze Zwierzęta” oraz skansenu maszyn rolno-leśnych.

Galeria:

Tekst i foto: Maciej Szlęzak