Lista 28 dni podczas których ekspozycje muzealne będą bezpłatnie dostępne dla zwiedzających

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji muzealnych.

Zwiedzanie ekspozycji odbywa się wyłącznie z przewodnikiem. Wejścia do Muzeum są o każdej pełnej godzinie (wyłącznie od ul. Piłsudskiego 95). Zwiedzanie trwa ok. 2 godz. (sezon letni) , 1 godz (sezon zimowy). W ramach zwiedzania w sezonie letnim oferujemy Państwu zwiedzanie: Zakładu Wielkopiecowego z połowy XIX wieku, zabytkowego Wielkiego Pieca z 1899 roku, Maszyny Parowej z 1889 roku, wystawy górniczej, ekspozycji samochodów ciężarowych marki Star oraz wystawy paleontologicznej. Natomiast w sezonie zimowym oferujemy zwiedzanie: zabytkowego Wielkiego Pieca z 1899 roku oraz wystawy paleontologicznej.

Zgodnie z Programem Ochrony zabytków Zadanie pn. Starachowice, Zakład Wielkopiecowy (XIX w.): konserwacja rurociągu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poniżej przedstawiamy listę 28 dni podczas których ekspozycję muzealne będą bezpłatnie dostępne dla zwiedzających.

Program Ochrona Zabytków

Lista 28 dni