Wakacje w Muzeum

Przez całe wakacje odbywały się na terenie naszego Muzeum zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży pod nazwą „Lato w Hucie”. Wzięło w nich udział 510 uczestników. Warsztaty, które przygotowaliśmy na wakacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Były to: „Magia techniki”, „Świat starachowickich ciężarówek”, „Tajemniczy pokaz specjalny”, „Na tropie dinozaurów”, „Archeologia – wyprawa w przeszłość”, „Uczymy się pisać po… hebrajsku”. Zajęcia odbywały się od 17 lipca do 29 sierpnia 2012 r.

Kolejną akcją na terenie naszego Muzeum były letnie warsztaty p.n. „Pociąg do… sztuki, smaku, słowa, wiedzy” odbywające się w odnowionym wagonie salonki. Zajęcia przygotowane były dla dzieci i młodzieży z rodzinnych domów dziecka. Na zakończenie akcji uczestnicy zajęć wraz z  rodzicami, opiekunami wyruszyli kolejką wąskotorową ze Starachowic do Lipia. Na miejscu  zorganizowano dla nich ognisko z kiełbaskami oraz wspólne zabawy.

W każdy piątek w na terenie naszego Muzeum  organizowane były seanse p.n. „Filmowy Kocioł” w czasie których wyświetlane były polskie i zagraniczne produkcje. W zabytkowym budynku tzw. „Kinie Kotłownia” można było obejrzeć: „Piątek Trzynastego”, „Rejs”, „Park Jurajski”, „Kanał”, „Ostatni dzwonek”, „Wilczyca”, „Wrzeciono czasu”, „Dyktator”.

Finałem naszej dwumiesięcznej akcji był spektakl teatralny „Gdzie jest Pinokio?” oraz  warsztaty teatralne przygotowane przez aktorów z Warszawskiego Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom 
i zapraszamy na kolejne akcje organizowane przez nasze Muzeum !!!

 


Wakacje w Muzeum
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content