Lato w Hucie 2019

Zakończyliśmy kolejną edycję akcji „Lato w Hucie” w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

W trakcie dwumiesięcznych spotkań wakacyjnych uczestnicy przekonali się, że wizyta w Muzeum jest nie tylko ciekawą atrakcją, ale także interesującym miejscem, które może inspirować do pracy i zabawy. Podczas zajęć dzieci poznawały świat przyrody i techniki, jak wygląda praca archeologa i kim byli jaskiniowcy. Nasi mali goście poznawali poprzez zabawę ciekawy świat fizyki, produkcję samochodu ciężarowego  Star, historię regionu świętokrzyskiego oraz na czym polega praca muzealnika,  budowali zamki i  wyczarowywali piękne dekoracje z różnych materiałów plastycznych.

Podczas wakacyjnych warsztatów muzealnych odbywały się spotkania z zaproszonymi gośćmi: Panią Elżbietą Orzechowską, pracownikami Nadleśnictwa Starachowice i Nadleśnictwa Marcule oraz przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji wszystkim uczestnikom a ich rodzicom za zaufanie jakim po raz kolejny nas obdarzali, powierzając dzieci naszej opiece.

Galeria:

Lato w Hucie 2019