Koncert z okazji Dnia Kobiet w Muzeum Przyrody i Techniki

Historia Dnia Kobiet sięga roku 1909, kiedy to w Stanach Zjednoczonych miały miejsce jego pierwsze obchody. Święto ustanowiono w celu upamiętnienia nowojorskich sufrażystek walczących o równouprawnienie. 113 lat później kobiety mają już prawa, o których ich przodkinie mogły jedynie pomarzyć. To wystarczający powód, by 8 marca celebrować kobiecość i rosnąć w siłę.

Już 5 marca, na chwilę przed Dniem Kobiet, zapraszamy do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, na niezwykły wieczór i niezapomniane spotkanie z piosenką francuską .

Justyna  Bacz  w recitalu « FRANCUSKA. Chanson française » na tle wirtuozerskiego akompaniamentu Mariusza Dubrawskiego,  zabierze nas w podróż  przez świat nieprzemijających utworów francuskich.

W programie koncertu znajdą  się piosenki zaliczane do klasyki z repertuaru takich artystów jak: Edith Piaf, Georges Brassens, Jacques Brel czy Joe Dassin, a także współczesnych wykonawczyń- m. in   Particii Kaas czy Zaz.

Podczas koncertu usłyszymy  m.in. słynne „Sous le ciel de Paris”, „Et si tu n’existais pas”, jak również  motywy z filmów: „Un homme et une femme” czy „Love story” .

Koncert odbywa się w ramach Festiwalu Frankofonii 2022

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie recepcji Muzeum Przyrody i Techniki ul. Piłsudskiego 95

Rezerwacja pod nr tel. 783 730 094 lub 41 275 40 83 w. 29, oraz pod adresem e-mail: recepcja@ekomuzeum.pl.

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Muzeum Przyrody i Techniki