IX Festyn historyczny “Od Prasłowian do Polaków”

W dniu 11 września 2017 r. na terenie Archeoparku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się IX festyn historyczny „Od Prasłowian do Polaków”.

Impreza zorganizowana została w ramach 25 Europejskich Dni Dziedzictwa, które w 2017 odbywają się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa. Dziedzictwo krajobrazu”.

W trakcie trwania imprezy zostały zaprezentowane różnorodne stanowiska warsztatowe. Uczestnicy mogli wziąć czynny udział w poznawaniu kolejnych elementów życia codziennego w przeszłości. Dzieci i młodzież mogły spróbować swoich sił jako garncarz, tkaczka, puncerz, kaligraf czy kowal, przyjrzeć się pracy kamieniarza a także własnoręcznie wykonać papier czerpany. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko ze starożytnym piecem dymarskim, przygotowane przez pracownika Muzeum.

Dodatkową atrakcją zaprezentowaną po raz pierwszy, podczas festynu był plenerowy spektakl średniowieczno -jarmarczny pt. „Za siedmioma wiekami” przygotowany przez Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry.

W tegorocznej edycji festynu „Od Prasłowian do Polaków” wzięło udział 1056 osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do współtworzenia IX edycji festynu oraz uczniom i nauczycielom za wspaniałą frekwencję.

Galeria:

 

Foto: Justyna Jagieła, Aleksandra Rokoszna

IX Festyn historyczny “Od Prasłowian do Polaków”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content