I. Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera

W dniu 17 września 2015 r. do Muzeum Przyrody i Techniki zawitały zabytkowe auta – uczestnicy I. Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera.

I. Grand Prix  jest imprezą przeznaczoną dla samochodów zabytkowych organizowaną w oparciu o regulamin Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność. Tegoroczna trasa (Warszawa – Radom – Kielce – Częstochowa – Kłodzko) liczy ponad 800 km i podzielona jest na cztery etapy, w tym jeden nocny. Dla uczestnicy pierwszego etapu imprezy organizatorzy przygotowali punkt kontrolny na terenie Muzeum Przyrody i Techniki, podczas którego chętni mogli zwiedzić wybrane ekspozycje na terenie Muzeum. Organizatorem imprezy jest Automobilklub Rzemieślnik z Warszawy.

Tekst: Justyna Jagieła
Fot.: Anna Jędrzejewicz, Justyna Jagieła