I Forum Rad Seniorów Województwa Świętokrzyskiego w Muzeum Przyrody i Techniki

W dniu 2 czerwca 2023 r. w Kinie kotłownia na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się I Forum Rad Seniorów Województwa Świętokrzyskiego. Do naszego powiatu zjechali przedstawiciele seniorów z całego województwa świętokrzyskiego, aby rozmawiać o roli rad seniorów w umocowaniu prawnym w strukturach miast i kraju.

Inicjatorem i pomysłodawcą forum była Starachowicka Rada Seniorów, a partnerami: Kielecko-Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Powiatowa Spółdzielnia Socjalna “Integracja”.

Starachowicka Rada Seniorów jest najstarszą w województwie i jedną z najstarszych, działających w Polsce. Była drugą, tuż po Uniwersytecie Trzeciego Wieku, oddolną inicjatywą seniorów. W jej utworzeniu uczestniczył także starosta Piotr Ambroszczyk, wówczas jeszcze pracownik Urzędu Miejskiego.

Fot. Powiat Starachowicki,

I Forum Rad Seniorów Województwa Świętokrzyskiego w Muzeum Przyrody i Techniki