Europejskie Dni Dziedzictwa 2013

7 września w Opactwie Cystersów w Wąchocku odbyła się uroczysta inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa, organizowanych pod hasłem "Nie od razu Polskę zbudowano". Na uczestników czekało wiele atrakcji m. in. rekonstrukcje historyczne, wystawy rękodzieła, wycieczki edukacyjne oraz  zwiedzanie Opactwa. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum zaprasza 9 września dzieci i młodzież szkolną na VI Festyn historyczno – edukacyjny "Od Prasłowian do Polaków". Przewodnim hasłem imprezy będzie 150  rocznica wybuchu powstania styczniowego.

Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane są jak co roku w drugi i trzeci weekend września (7-8,14-15). Uroczyste otwarcie nastapiło 7 września w klasztorze Cystersów w Wąchocku. Na ten dzień przewidzianych było mnóstwo atrakcji m.in. rekonstrukcje historyczne, wystawy rękodzieła, wycieczki edukacyjne, zwiedzanie Opactwa oraz koncert "Każdemu marzy się wolność" w wykonaniu Wiesława Ochmana, Dominika Sutowicza i Jerzego Zelnika.

XXI edycja EDD zbiega się ze 150 rocznicą wybuchu powstania styczniowego, stąd też tegoroczny festyn "Od Prasłowian do Polaków" odbywający się w Muzeum nawiązuje do tematu walk o odzyskanie niepodległości naszego kraju. W czasie imprezy uczestnicy będą mogli obejrzeć poszczególne stoiska warsztatowe, obejrzeć wystawę militariów z XIX w. czy obsłużyć XIX-wieczną prasę drukarską. Młodzież weźmie też udział w seminarium organizowanym wspólnie z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie na temat uzbrojenia formacji wojskowych w okresie powstania styczniowego.

9 września zapraszamy dzieci i młodzież szkolna do udziału w VI Festynie historyczno – edukacyjnym pt. "Od Prasłowian do Polaków".

 

Europejskie Dni Dziedzictwa 2013
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content