Ekochoinka w Ekomuzeum

     Nikt chyba nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki. Dawnymi, tradycyjnymi zdobieniami choinkowymi były ciastka, pierniczki, orzechy, czerwone tzw. rajskie jabłuszka, własnoręcznie wykonywane ozdoby z bibuły, kolorowych papierów, piórek, wydmuszek, kłosów zbóż itp. Na gałązkach w wieczór wigilijny zapalano świeczki i tzw. zimne ognie. Współcześnie, w zależności od kraju, dekoruje się choinkę bombkami, cukierkami, papierowymi ozdobami, srebrnymi i złotymi włosami anielskimi.

    Piękna “EkoChoinka” stanęła 21 grudnia 2012 r. w naszej Hali Lejniczej. A wszystko za sprawą pani Małgorzaty Krukowskiej i Elizy Strzelec z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, które wraz z nami zorganizowały imprezę dla dzieci ze starachowickich szkół podstawowych.

     Przez cały tydzień w szkołach trwały przygotwania do tej pięknej tradycji świątecznej jaką jest ubieranie choinki. Dzieci własnoręcznie (z małą pomocą opiekunów) przygotowały ekologiczne ozdoby choinkowe.

     W imprezie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach.

     Każdy z uczestników na zakończenie otrzymał upominek ufundowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Starachowicach.

Ekochoinka w Ekomuzeum
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content