„Eko-choinka” w Olimpii

W dniu 19 grudnia 2022 r. o godz. 10.00 w Sali Olimpia Urzędu Miejskiego  w Starachowicach w odbyło się wydarzenie „Eko – choinka” – happening ekologiczno – plastyczny. Impreza została przygotowana przez Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach wspólnie z Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. W tegorocznej edycji „Eko-choinki” wzięli udział najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Społecznej Szkoły Podstawowej STO z terenu Starachowic. Uczestnicy wydarzenia przygotowali samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe, które powstały z różnego rodzaju surowców wtórnych. Dekoracje te ozdobiły przygotowaną przez organizatorów choinkę. Uczestnicy eko-choinki obejrzeli także prezentację dwóch filmów instruktażowych z wykonywania eko-ozdób, przygotowanych przez uczniów klasy reprezentującej SP. nr 11. Wszyscy goście happeningu zostali obdarowani specjalnie przygotowanymi na tę okazję upominkami. Przy organizacji „Eko-choinki” korzystano ze środków z Projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego przez Norwegię w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz Budżetu Państwa (15%) z Programu Rozwój Lokalny.

Głównym celem Happeningu było promowanie i utrwalanie zasad gospodarki odpadami – zwłaszcza segregacji i  odzysku surowców wtórnych oraz kształtowanie postaw proekologicznych i odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego poprzez rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów.

Źródło zdjęć: https://starachowice.eu/aktualnosci/8541-choinkowy-happening

„Eko-choinka” w Olimpii