„Eko-choinka” w Olimpii

W dniu 16 grudnia 2016 r. w Sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyła się kolejna edycja Happeningu ekologiczno-plastycznego „Eko-choinka”, zorganizowanego przez Referat Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach wspólnie z Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach.

W tegorocznej edycji „Eko-choinki” wzięli udział uczniowie klas I-III ze Szkół Podstawowych nr 1,6, 12 oraz Społecznej Szkoły Podstawowej STO z terenu Starachowic. Każda grupa przygotowała samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe, które powstały z różnego rodzaju surowców wtórnych.  Dekoracje te zostały zawieszone na  przygotowanej przez organizatorów choince.

Głównym celem Happeningu było promowanie i utrwalanie zasad gospodarki odpadami – zwłaszcza segregacji i odzysku surowców wtórnych oraz kształtowanie postaw proekologicznych  i odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego poprzez rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za piękną postawę ekologiczną oraz pamiętajmy, aby dbać o przyrodę, która jest naszym najlepszym przyjacielem.

Do zobaczenia za rok !!!!

 

Galeria:

Tekst: Justyna Sadza

Foto: Urząd Miejski w Starachowicach

„Eko-choinka” w Olimpii
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content