Edukacyjne Hity !!!

Zapraszamy do korzystania ze specjalnie przygotowanych pakietów edukacyjnych w czasie, których uczniowie będą mogli m.in.: stworzyć własną biżuterię, dowiedzieć się co było pierwsze: jajo czy dinozaur? lub przenieść się z nami w świat baśni.

Poniżej przedstawiamy nasze pakiety edukacyjne:

Pakiet I“Tydzień na ludowo”:

1. “Ludowe wycinanki”

Uczestnicy zapoznają się z ludową sztuką wycinania papieru. Poznają regiony, w których ta sztuka rozwinęła się najbardziej. Samodzielnie stworzą swoje własne wycinanki w oparciu o wzory kurpiowskie.

Czas trwania zajęć: ok. 45min
Liczba uczestników: 20 os
Koszt: 4,00 zł./os.

2. “Słomiane dzieciństwo”

Warsztaty pozwalające uczestnikom poznać stary i prosty sposób wykonywania zabawek oraz ozdób domowych ze słomy. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać swoja własną figurkę.

Czas trwania: ok. 45min
Liczba uczestników: 20 os.
Koszt: 4,00 zł./os.

3. “Folklor nowocześnie”:

Ludowe motywy wykorzystywane są do dzisiaj w nowoczesnym wzornictwie. Proponujemy młodzieży wykorzystanie tych motywów do tworzenia np. biżuterii. Warsztaty z zastosowaniem metody decoupage. Tworzenie własnych kolczyków na bazie drewna lub zakładek do książek. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od  IV klasy szkoły podstawowe

Czas trwania: ok. 1,5 h
Liczba uczestników: max 20 os.
Koszt: 6,00 zł./os.

Pakiet II – “Na tropie przeszłości”:

1. “Paleontologia bez tajemnic – zostań młodym odkrywcą”

Na zajęciach dzieci wprowadzane są w tematykę, związaną z pierwszymi odkryciami paleontologicznymi. Mogą dowiedzieć się jak, na czym polega praca paleontologa oraz poznać najbardziej znanych polskich badaczy paleontologii i dokonanych przez nich odkryć. Na zajęciach dzieci jako odkrywcy przeszłości mają za zadanie wymyśleć nazwę odkrytego przez siebie nieznanego gatunku dinozaura i stworzyć jego wizerunek.

Czas trwania: 1 godz.
Liczba uczestników: 20 osób
Koszt: 4,00 zł./os.

2. “W prehistorycznym morzu”

Na zajęciach uczestnicy mają możliwość poznania organizmów, które dominowały w morzach na przestrzeni dziejów. Podczas niezwykłej podróży w przeszłość dzieci zapoznają się z różnorodnością życia morskiego od maleńkich organizmów  po największych drapieżców swoich czasów takich jak: gigantyczne głowonogi, morskie skorpiony, ryby pancerne, dziwaczne rekiny, ichtiozaury, długoszyje plezjozaury, czy też olbrzymie morskie jaszczury – mozazaury.

W części praktycznej dzieci będą mogły wykonać muszlę Amonita z papierowego sznurka lub przy użyciu różnych technik plastycznych wykonać rekonstrukcję prehistorycznego świata morskiego.

Czas trwania: 1 godz.
Liczba uczestników: 20 osób
Koszt: 4,00 zł./os.

3.  “Na tropie świętokrzyskich dinozaurów”

Region Świętokrzyski obfituje w ślady życia z przed wielu milionów lat. Uczestnicy maja możliwość poznania świata tych fascynujących zwierząt. Poznać ich warunki życia, kim były i dlaczego wyginęły oraz poznać najbardziej znane gatunki świętokrzyskich dinozaurów oraz dowiedzieć się gdzie, zostały odkryte ich tropy. Na zajęciach przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych uczestnicy mają za zadanie odtworzyć świat świętokrzyskich dinozaurów.

Czas trwania: 1 godz.
Liczba uczestników: 20 osób
Koszt: 4,00 zł./os.

4. “Jak powstawały tropy dinozaurów”

Dinozaury są to jedne z najbardziej fascynujących i zagadkowych zwierząt, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi, choć było to wiele milionów lat temu. Na zajęciach młodzi słuchacze będą mieli możliwość poznania tych fascynujących, prehistorycznych zwierząt. Dowiedzą się kim były te zwierzęta, jak żyły i dlaczego wyginęły.

W praktycznej części zajęć dzieci mogą samodzielnie wykonać odlew gipsowy własnego „tropu”.

Czas trwania: 1 godz.
Liczba uczestników: 20 osób
Koszt: 4,00 zł./os.

5. “Dinozaury – olbrzymy z przeszłości”

Na zajęciach staramy się przybliżyć uczestnikom warunki życia dinozaurów, odpowiedzieć na pytanie skąd się one wzięły i dlaczego wyginęły. Następnie przy zastosowaniu wielu ciekawych materiałów np. produktów spożywczych (różne rodzaje kasz, ryż, groch itp.) uczestnicy ozdabiają nimi przygotowane szablony dinozaurów.

Czas trwania: 1 godz.
Liczba uczestników: 20 osób
Koszt: 4,00 zł./os.

6. “Co było pierwsze jajo czy dinozaur?

Dinozaury są to jedne z najbardziej fascynujących i zagadkowych zwierząt, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi, choć było to wiele milionów lat temu. Na zajęciach młodzi słuchacze będą mieli możliwość poznania tych fascynujących, prehistorycznych zwierząt. Dowiedzą się kim były te zwierzęta, jak żyły i dlaczego wyginęły. W części praktycznej uczestnicy samodzielnie wykonują jaja dinozaurów.

Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba uczestników: 20 osób
Koszt: 4,00 zł./os.

Pakiet III – “Bajkowy teatr słowa”:

1. “Duchy, zjawy, diabły, czarownice jako ziarnka tradycji ludowej”

Tematem lekcji są baśnie i podania ludowe związane z genezą powstania Gór Świętokrzyskich, Starachowic, Wielkiego Pieca (Legenda o Starzechu, Baśń o Łysej Górze, Sobieski i Marysieńka pod Bartkiem). Opowiedzianą legendę starsze dzieci będą mogły odtwarzać za pomocą pantomimy. Natomiast młodsze dzieci namalują farbami na kartonach swoich ulubionych bohaterów legend lub kredą na żeliwnych płytach jeżeli pozwoli nam na to pogoda.

Czas trwania zajęć: ok. 45 minut
Liczba uczestników: 25 osób
Koszt: 4,00 zł./os.

2. “Zaczarowanym pociągiem w świat bajki”

Podczas zajęć dzieci przygotowują dla siebie maski postaci z bajek oraz sylwety napisów miast na których zatrzymuje się pociąg. W przedstawieniu biorą udział: narrator , zawiadowca, Czerwony Kapturek, czarownica, wilk, Babcia, Pszczółka  Maja, Biedronka, Siostry Złośnice, Kopciuszek, Jaś , Małgosia, Baba Jaga itp.

Dzieci recytują wiersze oraz śpiewają piosenki z podziałem na role. Zajęcia odbywają się w pociągu, którym przemierzamy bajkowy świat w poszukiwaniu bajki wędrującej po świecie.

Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba uczestników:
20 osób
Koszt: 4,00 zł./os.

3. “Dziennik małego poety!”

Poznajemy świat widziany oczami poetów Juliana Tuwima, Jana Brzechwy. Prowadzący czyta dzieciom wiersze, dzieci przedstawiają bohaterów wierszy w krótkiej scence sytuacyjnej. Dzieci w grupach na kartonach brystolu wyklejają kawałkami papieru kolorowego wybranych bohaterów swoich ulubionych wierszy. Zabawy słowne, rebusy, konkursy, łamigłówki uzupełnianie brakujących wyrażeń w wierszach znanych i lubianych, układanie puzzli.

Czas trwania: 1 godz.
Liczba uczestników: 20 osób.
Koszt: 4,00 zł./os.

4. “Zostań aktorem i wciel się w rolę”

Warsztaty polegające na przygotowaniu kukiełek, pacynek, zabawek, bohaterów bajek, które staną się bohaterami spektaklu teatralnego.

Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba uczestników: 20 osób
Koszt: 6,00 zł./os.

5. “Oczami reklamy”

Zajęcia wprowadzające dzieci w świat reklamy prasowej oraz telewizyjnej, zapoznanie się ze słownictwem reklamowym ( slogan, news itp.). Warsztaty polegające na wykonaniu w grupach przestrzennej reklamy naszego miasta, naszego Muzeum, Gór Świętokrzyskich.

Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba uczestników: 20 osób
Koszt: 6,00 zł./os.

Po odbytych warsztatach istnieje możliwość zorganizowania ogniska w cenie 30,00 zł./grupy.

Rezerwacji na warsztaty można dokonać pod nr telefonu: 41 275 40 83 (wew. 29), 783 730 094 lub w budynku recepcji Muzeum, ul. Piłsudskiego 95.

Edukacyjne Hity !!!
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content