Akcja Żonkile w Muzeum Przyrody i Techniki

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach czynnie włączyło się w jedenastą, akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Tegorocznym motywem przewodnim akcji Żonkile.

Wpisując się do akcji Żonkile skorzystaliśmy ze szkoleń oraz materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum Polin. Muzealnym koordynatorem akcji Żonkile była Wioletta Sobieraj.

Akcję Żonkile w dniu 19 kwietnia, podzieliliśmy na dwa etapy. Pierwszym, było wyjście Muzealników – Karoliny Kalisty i Macieja Szlęzaka oraz Słuchaczek UTW –w przestrzeń miasta i rozdawanie żonkili, symbolizujących pamięć, szacunek i nadzieję.

W drugiej części zaprosiliśmy do Muzeum na godzinę 11 do Kina Kotłowni, na projekcie filmu “Zdążyć przed Panem Bogiem”, jest to  klasyka polskiego reportażu oraz jedna z najbardziej przejmujących opowieści o powstaniu w getcie warszawskim.

Dziękujemy społeczności Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach za wspólną realizację projektu.

Dziękujemy wszystkim, tak licznie przybyłym Gościom.

Niech dalej łączy nas pamięć ?

Akcja Żonkile w Muzeum Przyrody i Techniki