27-28.11.2015 – Międzynarodowe Targi Turystyczne “TT Warsaw”

W dniach 27-28 listopada 2015 r. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wraz z Opactwem Cystersów w Wąchocku uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Turystycznych “TT Warsaw”.

“TT Warsaw” to jedne z najważniejszych w Polsce targów turystycznych. Są doskonałą okazją do zawierania kontaktów biznesowych, a także promocji miejsc, ofert i atrakcji turystycznych z Polski a także świata. Podczas tegorocznej edycji wystawcy oraz odwiedzający mogli poznać tradycję i kulturę ponad 50 krajów, posłuchać narodowej muzyki, zobaczyć regionalne tańce, ubiory oraz skosztować tradycyjnych potraw. W czasie targów turystycznych w Warszawie swoją ofertę prezentowało 434 wystawców (m.in. firmy branżowe, instytucje kultury, biura podróży, twórcy ludowi, regionalne organizacje turystyczne, przedstawiciele poszczególnych regionów a także krajów). Krajem partnerskim targów był region Velikiej Goricy w Chorwacji, zaś regionem partnerskim – Makroregion Polski Wschodniej.

Muzeum Przyrody i Techniki promowała pani Aleksandra Rokoszna, pracownik działu Obsługi Ruchu Turystycznego zaś Opactwo Cystersów Brat Albert Gizan. Podczas targów prezentowano ofertę edukacyjną oraz kulturalną muzeum, ofertę Opactwa Cystersów w Wąchocku a także walory powiatu starachowickiego. Odwiedzający pytali główne o ekspozycje muzealne, możliwość zwiedzania Muzeum oraz Opactwa, atrakcje turystyczne, szlaki rowerowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się foldery, przewodniki (również w języku angielskim) pocztówki promujące Muzeum oraz kalendarze na rok 2016.

Tekst: Aleksandra Rokoszna

27-28.11.2015 – Międzynarodowe Targi Turystyczne “TT Warsaw”