18.12.2014r. – Spotkanie Społecznego Komitetu Utworzenia Izby Pamięci Jana Pawła II

18 grudnia 2014 roku odbyło się spotkanie Społecznego Komitetu Utworzenia Izby Pamięci Jana Pawła II, na którym przewodnicząca pani Maria Lipiec podsumowała czteroletnią działalność Komitetu oraz wręczyła podziękowania osobom współpracującym z Komitetem.

W 2010 roku z inicjatywy Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność" Emerytów i Rencistów w Starachowicach został powołany Społeczny Komitet Utworzenia Izby Pamięci Jana Pawła II w Starachowicach. W tym samym roku Społeczny Komitet  wydrukował okazjonalne cegiełki z przeznaczeniem na  planowaną w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach ekspozycję ukazującą związki świętego Jana Pawła II ze Starachowicami.

Przez dwa lata członkowie Społecznego Komitetu Utworzenia Izby Pamięci im. Jana Pawła II w Starachowicach przeprowadzili kilkadziesiąt zbiórek pod kościołami, na różnego rodzaju imprezach, w szkołach czy urzędach.

W 2012 roku Pan Krzysztof Chaja  zakupił od Społecznego Komitetu Utworzenia Izby Pamięci Jana Pawła II w Starachowicach znaczącą ilość cegiełek.

W 2014 roku po akceptacji Społecznego Komitetu Utworzenia Izby Pamięci Jana Pawła II w Starachowicach, Muzeum przygotowało objazdową ekspozycję upamiętniającą Jana Pawła II i jego związki ze Starachowicami pt. „Nasz Ksiądz Karol”. Wystawa była prezentowana we wszystkich parafiach starachowickich oraz w Opactwie Ojców Cystersów w Wąchocku.

Ze swej strony Muzeum Przyrody i Techniki składa serdeczne podziękowania dla wszystkich Członków Społecznego Komitetu Utworzenia Izby Pamięci Jana Pawła II za kilkuletnie zaangażowanie i mocny wkład w działania mające na celu wsparcie tego szczytnego celu. Dziękujemy za Państwa dyspozycyjność i gotowość do zaangażowania, pomimo wielu trudnych sytuacji prywatnych.

Galeria:

Tekst: Wioletta Sobieraj