18.03.2016 r.- Konferencja szkolna „Ze Staszicem na tarczy”

W dniu 18 marca 2016 r. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się konferencja szkolna „Ze Staszicem na tarczy” zorganizowana wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Starachowicach i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Iłży.

Konferencja miała na celu upamiętnienie osoby Stanisława Staszica oraz 200. rocznicy utworzenia Akademii Górniczej w Kielcach. Spotkanie rozpoczęło wystąpienie mgr Tadeusza Szczepańskiego – dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach z okazji Święta Patrona Szkoły. Następnie głos zabrały studentki z Koła Naukowego Studentów AGH, które przedstawiły realizowany przez nie projekt „Świętokrzyskie Śladami Stanisława Staszica. Trasa turystyczno-dydaktyczna”. Podczas konferencji zaprezentowali się również uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Iłży, którzy przygotowali interesujące przedstawienie oraz uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach, która wygłosiła referat o życiu Stanisława Staszica.

Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na wernisaż wystawy „Akademia Górnicza w Kielcach” ze zbiorów Muzeum Historii Kielc, którą otworzył pan Bartłomiej Tambor – pracownik Muzeum Historii Kielc.

Galeria:

Tekst: Justyna Jagieła

Foto: Maciej Szlęzak

18.03.2016 r.- Konferencja szkolna „Ze Staszicem na tarczy”