16.05.2015r. – IV Noc Muzeów

16 maja 2015r odbyła się IV edycja Nocy Muzeów pt. „Star w roli głównej”. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy była ciężarówka Star widziana przez obiektyw kamer filmowych oraz redakcji gazety Budujemy Samochody.

Całość rozpoczęła się tuż po godzinie dwudziestej. Zebranych gości przywitał dyrektor Muzeum – Paweł Kołodziejski a hejnał w wykonaniu Rafała Gęborka oznajmił otwarcie imprezy.

Zebrani goście mieli możliwość obejrzenia kilkunastominutowego filmu, w którym znalazły się fragmenty kronik filmowych oraz programów telewizyjnych, gdzie prezentowano ciężarówki ze Starachowic. W przerwie między projekcjami filmowymi na naszej muzealnej scenie wystąpił zespół muzyczny „ZMIANA CZASU”. Po krótkim koncercie odbył się premierowy pokaz filmu nagranego na 16 mm taśmie filmowej z lat 70-tych, który prezentował działalność Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Nie tylko tematyka filmu przeniosła nas do lat siedemdziesiątych, ale również projektor na którym był wyświetlany film. W międzyczasie zwiedzający mieli możliwość przejrzenia historycznej prasy „Budujemy Samochody” oraz spotkania się i porozmawiania z autorem książki "Zakłady i miasto Starachowice na przestrzeni lat. Budujemy Samochody Historia widziana z okien Redakcji Gazety" – Pawłem Grudniewskim. Do dyspozycji zwiedzających były otwarte ekspozycje, a wśród nich można było obejrzeć i dowiedzieć się czegoś więcej o ciężarówkach Star.

Dużą popularnością cieszył się wjazd windą na górny poziom Wielkiego Pieca. Kiedy zrobiło się naprawdę ciemno wraz z przewodnikiem przy świetle latarek można było zwiedzić teren Muzeum.

Impreza zakończyła się grubo po północy finałem konkursu „II Bitwy Fotograficznej – Noc Muzeów” Michała Piętaka.

16.05.2015r. – IV Noc Muzeów