Wystawa „Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”

W dniu 19 września 2017 r. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się wernisaż wystawy „Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”. Wystawę można oglądać w budynku Hali Lejniczej do 17 listopada 2017 r.

„Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia” to wystawa połowicznie etnograficzna i przyrodnicza przygotowana przez Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Wystawa prezentuje  zabytki kultury materialnej polskiej wsi związane z dawnym i teraźniejszym pszczelarstwem, jak również obiekty związane z pozyskiwaniem i wykorzystaniem miodu, wosku oraz pozostałych wytworów pszczół. Na ekspozycji nie mogło zabraknąć charakterystyki owada błonkoskrzydłego z rodziny pszczołowatych czyli pszczoły miodnej. Przyjrzyjmy się życiu i pracy w  hierarchicznym pszczelim społeczeństwie, które od zawsze fascynowało człowieka.

Na wystawie wykorzystano materiały i eksponaty ze zbiorów: Muzeum Wsi Radomskiej, Zakładu Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach, Bractwa Bartnego z Augustowa, pszczelarzy Piotra Sobieraja i Adama Pawelca.

Wystawa płatna 3,00 zł/os. Zwiedzanie wystawy odbywa się w godzinach pracy Muzeum od 8:00 do 16:00.

Zwiedzanie wystawy w soboty i niedziele jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji (rezerwacje przyjmowane są do piątku do godz. 16:00)

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Galeria:

Foto: Justyna Jagieła

Wystawa „Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content