14.12.2013r. – spotkanie wigilijne pod Piecem

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach po raz pierwszy zaprosiło, 14 grudnia 2013 roku mieszkańców miasta do wigilijnego stołu. W zabytkowym wnętrzu Hali Spustowej Wielkiego Pieca do wspólnego kolędowania zachęcali zgromadzonych gości: dyrektor Muzeum Paweł Kołodziejski oraz honorowy sołtys Wąchocka Marek Samsonowski.

Na uroczystości przybyli również: Starosta Starachowicki pan Andrzej Matynia oraz członkowie zarządu: Marek Pawłowski i Cezary Berak.

Najstarsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały w wykonaniu: Anny Marii Adamiak, chóru Meridies, Aleksandry Samsonowskiej, Kapeli Sołtysa z Wąchocka, zespołu Simple Wine.

Dla odważnych, którzy zaprezentowali na muzealnej scenie swoje umiejętności wokalne Dyrekcja Muzeum ufundowała nagrody.

Przy wspólnym wigilijnym stole życzenia złożył oraz błogosławieństwa na rok 2014 udzielił brat Julian podprzeor Opactwa Cystersów w Wąchocku.

Spotkanie wigilijne mogło się odbyć dzięki życzliwości darczyńców: Parafii Św. Trójcy w Starachowicach, Odlewni Polskich S.A., Cukierni Heka.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom oraz wszystkim przybyłym.

Zapraszamy za rok.!

wigilia.doc