13.09.2014r.- Festyn pszczelarski “Wielkie dzieła małej pszczoły”

W ostatnią sobotę na terenie Muzeum Przyrody i Techniki odbył się Festyn pszczelarski "Wielkie dzieła małej pszczoły".

Organizatorami festynu był Powiat Starachowicki oraz Muzeum Przyrody i Techniki. Patronat nad imprezą objął Świętokrzyski Związek Pszczelarzy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z miodem oraz z eksponatami pszczelarskimi i bartniczymi. a także pokaz wchodzenia do barci za pomocą leziwa. Dla najmłodszych czekał specjalnie przygotowany program "DUET BINGO". Podczas którego odbywały się liczne konkursy z nagrodami.

W trakcie festynu odbyło się wręczenie odznaczeń za zasługi na rzecz zapewnienia godnych warunków życia i pracy środowisk pszczelarskich przez Polski Związek Pszczelarski.

Głównym punktem festynu był koncert Zbigniewa Wodeckiego. Na zakończenie imprezy wystąpiła Kapela Sołtysa z Wąchocka.

Zapraszamy za rok !!!

Galeria:

Tekst : Aleksandra Rokoszna

Foto: Justyna Sadza, Maciej Szlęzak

13.09.2014r.- Festyn pszczelarski “Wielkie dzieła małej pszczoły”