12.06.2014r. – III Festiwal Nauki już za nami.

12 czerwca na terenie Muzeum Przyrody i Techniki odbył się III Festiwal Nauki, w tym roku połączony z V Szkolnym Piecowiskiem.

Współorganizatorem wydarzenia był Wydział Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Impreza skierowana była głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych z terenu naszego powiatu. Zasadniczym celem Festiwalu była popularyzacja nauki oraz zachęcenie młodzieży do większego korzystania z osiągnięć i owoców nauki, a także poznawanie metod naukowych oraz prezentacja ciekawych kierunków studiów. 

Jak co roku podczas Piecowiska uczniowie starachowickich szkół prezentowali swoje osiągnięcia, umiejętności  i możliwości – można było skosztować smacznych wypieków i pysznych sałatek, zmienić fryzurę bądź zobaczyć interesujące doświadczenia fizyczne. Starosta starachowicki Andrzej Matynia, jak co roku wręczył najlepszym uczniom nagrody Wawrzyńca 2014.

Podczas imprezy swoje stoiska zaprezentowały Uczelnie Wyższe, m.in.:

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, dzięki któremu możliwe było zbadanie jakości paliw i poznanie budowy silników samochodowych (Wydział Transportu i Elektromechaniki), podpatrzenie, jak samochód wygląda od środka (Wydział Mechaniczny) oraz dokładne sprawdzenie jak powstają pioruny, kolorowe miraże, miecze świetlne, czy „żywe” opiłki metali (Wydział Fizyki);

Politechnika Opolska reprezentowana  przez „Opolskie Latające Muzeum Motoryzacji” dr Wacława Hepnera, który przedstawił ciekawe mechanizmy działania wybranych podzespołów samochodowych (pompa hydrauliczna, dystrybutor hamulców);

Politechnika Świętokrzyska prezentująca najnowsze wynalazki i patenty;

Muzeum Inżynierii Miejskiej z Krakowa, które zapraszało do Ogrodu Doświadczeń. 

Imprezę uświetniły występy artystów – zespołu rockowego „LionLeff” z MDK oraz Roxanne Roxette Cover Band.

Wszystkim odwiedzającym i wykonawcom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

Galeria:

teks: Dorota Cichońska

12.06.2014r. – III Festiwal Nauki już za nami.
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content