12.01.2014r. – 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Muzeum

wosp

Po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Starachowickiego – Andrzeja Matyni oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Starachowice – Małgorzaty Szlęzak i Sylwestra Kwietnia.

Koncert  finałowy prowadzili: Agnieszka Lasek – Piwarska, Marek Samsonowski, Łukasz Gołda oraz Dominika Piwnik. Podczas finału licytowano m. in.: piłkę z podpisami zawodników Klubu Sportowego VIVE Targi Kielce, grę planszową Strajk, „ dzień z życia Starosty Starachowickiego”, „dzień z życia starachowickiego policjanta”,  kalendarz 22 Finału WOŚP, przejażdżkę zabytkowym Starem 266 itp.  Koncertowi towarzyszyły: pokazy wozów bojowych, dostępna była strzelnica – Semper Fidelis, kiermasze, pokazy, ognisko i gorące posiłki przygotowane przez : Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP, Młodzieżowe Centrum Kariery, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 oraz Harcerski Krąg Seniorów „ Łysica Żubry”.

Na muzealnej scenie wystąpiły zespoły: Kefi Rock, Simple Wine, Sond ze Starachowic, ICON z Warszawy, Haven Blues z Kielc, Kapela Sołtysa z Wąchocka, Lunatycy oraz soliści z Młodzieżowego Domu Kultury, Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury, Spółdzielczego Domu Kultury w Starachowicach.

Koncert finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach zakończył występ  Teatru Ognia i Ruchu Madheim oraz grupy kuglarzy z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Podczas tegorocznego finału odbyło się 1400 koncertów zarówno w Polsce jak i za granicą. Na ulicę  wyszło ponad 120 tysięcy wolontariuszy oraz miliony Polaków, którzy wspólnie zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Przez kolejne lata zebrano pieniądze m. in. dla :

– kardiochirurgii dziecięcej,
– ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach ,
– ratowania życia niemowląt,
– ratowania życia dzieci z chorobami nerek,
– ratowania życia dzieci z wadami wrodzonymi,
– nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia w pediatrii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym którzy grali razem z nami.
Kolejny finał już za rok.
podsumowanie 22 Finału

Tekst: Anna Grzesik