XV Festyn Ekologiczny “Zaginiony świat naszej Ziemi”

W środę 12 czerwca br. na terenie Archeoparku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się XV edycja Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi” pod hasłem „Nasz sąsiad wilk”. Do udziału w Festynie zostały zaproszone wszystkie Przedszkola oraz uczniowie klas I – III Szkół Podstawowych   z terenu Starachowic. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Starachowickiego pana Piotra Babickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice pana Marka Materka. Tegoroczną edycję Festynu Ekologicznego Muzeum przygotowało wspólnie z Wydziałem Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starachowicach, Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach, Nadleśnictwem Starachowice oraz Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

W trakcie odbywającego się Festynu nasi najmłodsi uczestnicy dowiedzieli się, jaką rolę odgrywają wilki w przyrodzie i życiu człowieka. O tych fascynujących i ważnych dla ekosystemu zwierzętach opowiedział dzieciom pan Jacek Major – starachowicki ornitolog, od lat biorący udział w „wilczej misji” na terenie województwa świętokrzyskiego, który wspierany przez Fundację SAVE Wildlife Conservation Fund prowadzi monitoring wilków. Dzięki takim inicjatywom każdy może stać aktywnym działaczem przyrody w regionie.

Zaangażowanie najmłodszych Starachowiczan w czynną ochronę wilków zostało docenione i nagrodzone licznymi upominkami, ufundowanymi przez Powiat Starachowicki, Urząd Miejski w Starachowicach, Nadleśnictwo Starachowice oraz Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, opiekunom grup, rodzicom oraz współorganizatorom XV Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”.

Do zobaczenia za rok !!!!!

XV Festyn Ekologiczny “Zaginiony świat naszej Ziemi”