“Zimowy Wjazd do Huty 2017” za nami !!!

Za nami dwa tygodnie zajęć prowadzonych w ramach “Zimowego Wjazdu do Huty”.

Podczas ferii w Muzeum na dzieci i młodzież czekało wiele ciekawych warsztatów i atrakcji. Uczestnicy poznali różne techniki wykonywania prac plastycznych, projektowali własne budowle, przy użyciu papieru, gliny własnoręcznie stworzyli makiety, maski karnawałowe oraz rzeźby. Na zajęciach przyrodniczych poznali różne gatunki zwierząt.

Tegoroczna edycja “Zimowego Wjazdu do Huty” wzbogacona została warsztatami prowadzonymi przez Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie z Akademii Górniczo – Hutniczej. Zajęcia pt. „Pomysł na przemysł” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas nich pani Katarzyna Styk przybliżyła dzieciom historię Staropolskiego Okręgu Przemysłowego jego rolę i osoby z nim związane. Podczas  pierwszego tygodnia gościliśmy w Muzeum panią  Agnieszkę Staryczenko z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, która omówiła jak bezpiecznie spędzić czas w okresie ferii zimowych. Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Starachowicach, którzy omówili niebezpieczne sytuacje w jakich mogą się znaleźć się dzieci w czasie ferii zimowych zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu jak i w domach. Został pokazany sprzęt jaki jest wykorzystywany w trakcie różnych akcji ratowniczo-gaśniczych.  A także przedstawiciela Sanepidu – panią Agnieszkę Pastuszkę, która przygotowała pogadankę na temat zdrowego stylu życia.  Zajęcia zakończone zostały edukacyjną bajką o “Doktorze Ząbku”.

Na zakończenie ferii dzieci wzięły udział w dyskotece odbywającej się  w muzealnym Kinie Kotłownia. Na uczestników czekało wiele konkursów z upominkami a także poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zapraszamy na cykl wakacyjnych spotkań !

Galeria:

“Zimowy Wjazd do Huty 2017” za nami !!!