Obchody 156 rocznicy Powstania Styczniowego w Mircu

W dniu 19 stycznia 2019 r. w gminie Mirzec odbyły się obchody 156 rocznicy Powstania Styczniowego.

Uroczystości obyły się w Modrzewiowym Dworku w Mircu, który dawniej należał do rodziny Prendowskich, bohaterów z czasów powstania styczniowego. Podczas obchodów m.in. odtańczono poloneza, przedstawiono grę questową “Z Jadwigą i Józefem w poszukiwaniu historii”. Zgromadzeni goście mogli wysłuchać prelekcji dotyczących lokalnej historii. Ważnym punktem uroczystości była projekcja filmu “Rok 1863” zrealizowanego przez Muzeum Historii Polski oraz filmu produkcji TVP Kielce pt. “Emisariuszka Langiewicza”.

W dworku można było zwiedzać “Salonik Wspomnień”, a w nim wystawę garderoby dam z czasów Powstania Styczniowego, pamiątkowych rekwizytów i fotografii. Przygotowane zostały również stoiska promocyjne oraz historyczne, m.in. stoisko naszego Muzeum.

Galeria:

Zdjęcia i informacje: www.mirzec.pl