Nowość w sklepiku muzealnym!!!

W naszym sklepiku muzealnym pojawiły się kolejne nowości. Tym razem polecamy Państwu książkę „Gdy na Ziemi żyły dinozaury” autorstwa Tomasza Suleja. Dostępny również w sklepie online. Zapraszamy !!!

Dinozaury rozpalają wyobraźnię nie tylko dzieci i paleontologów. Dla wielu są synonimem potężnych i przerażających bestii. Czytając tę książkę dowiedzieć się można jakie były naprawdę i poznać ich historię. Przedstawione są także miejsca w Polsce, gdzie prowadzono wykopaliska oraz jakie kości odnaleziono. Ostatnia część poświęcona jest pracy paleontologa, jego sprzętowi, narzędziom oraz laboratorium. Napisana jest prostym, ciekawym językiem, a więc korzystać z niej mogą zarówno starsi jak i młodsi specjaliści.

TOMASZ SULEJ w dzieciństwie marzył, żeby zostać paleontologiem. Potem sklejał modele z papieru, aby rozwinąć zdolności manualne. W młodości dużo wyjeżdżał w góry, by przygotować się do pracy w terenie. Zorganizował również wyprawy na Grenlandię, do Rosji i Tunezji. Zaangażowany był też z naszym muzeum. Pomógł w przygotowaniu filmu edukacyjnego o paleontologii, który zobaczyć można podczas zwiedzania muzeum. Był też zaangażowany w przygotowanie wystawy o paleontologii.

Oprawa twarda, ilość stron: 96
Cena książki: 35zł