Leśny Piknik Majowy w Marculach

W dniu 5 maja 2019 r. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczestniczyło w Leśnym Pikniku Majowym organizowanym przez Nadleśnictwo Marcule – Centrum Edukacji Przyrodniczej. Tegoroczna edycja pikniku odbywała się pod hasłem „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”.

Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji, m. in.: stoiska edukacyjne Nadleśnictwa Marcule, Świętokrzyskiego Parku Narodowego, stoiska regionalnych twórców ludowych oraz stoisko wraz z pokazem historycznym Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Historycznego „GROT” – Oddział Powstańczy z 1863 r. Odbyły się pokazy garncarskie, rzeźby w glinie i drewnie, kowalstwa artystycznego oraz ścinki drzew leśnych. Podczas trwania Pikniku Majowego miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego pt. „Cztery Pory roku” i wystawy pt. „WYKUTE I WYCIĘTE” autorstwa pani Lucyny Kozłowskiej i pana Pawła Winiarskiego, a także otwarty konkurs plastyczny pt. „LEŚNE WYCINANKI I MALOWANKI”, Zgromadzonym gościom umilały czas: Nauczycielski Chór Kameralny „CONCENTUS”, zespół śpiewaczy „Ziemia Mirzecka”, zespoły ludowe z terenu Gminy Iłża oraz kapela „Sąsiedzi” z Tychowa Starego. Nadleśnictwo Marcule zorganizowało również dla przybyłych gości Pierwsze Marculskie „TAŃCE – HULAŃCE – SPOTKANIE Z LEŚNYM OBERKIEM”. Do udziału w pikniku zaproszono również Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, które zaprezentowało swoją aktualną ofertę.

Dodatkowymi atrakcjami była możliwość darmowego przejazdu kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie z przewodnikiem Arboretum i zagrody edukacyjnej „Nasze Zwierzęta”, a także zjeżdżalnie dla dzieci i gry sportowe z nagrodami.

Galeria:

Tekst, foto: Justyna Sadza