Koncert jubileuszowy „25-lecie” Chóru Kameralnego „PORTAMENTO”.

W dniu 3 czerwca 2017 r. w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki  w Starachowicach odbył się urodzinowy koncert Chóru Kameralnego „Portamento” – „Muzyczne wędrówki po dawnej Europie”.

Wydarzenie muzyczne zostało zorganizowane w związku z obchodami w tym roku jubileuszu 25 – lecia działalności artystycznej Chóru „Portamento”, który działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach.

Chór Kameralny „Portamento” został założony w 1992 roku i od tego czasu prowadzony jest przez panią dr Bożenę Magdalenę Mrózek, która jest dyrygentką, założycielką i kierownikiem artystycznym chóru. Repertuar zespołu stanowią utwory z różnych epok od późnego średniowiecza, po współczesność.

Chór “PORTAMENTO” wielokrotnie uczestniczył w festiwalach, przeglądach i konkursach muzyki sakralnej i świeckiej zdobywając nagrody i wyróżnienia oraz uznania słuchaczy w wielu miastach Polski, a także za granicą.

Nierzadko prezentował również swój repertuar mieszkańcom naszego miasta oraz Powiatu.

W jubileuszowym koncercie „Muzyczne wędrówki po dawnej Europie” wystąpili: Chór Kameralny „Portamento”, Chór kameralny „Portamento – Reaktywacja”, Zespół Wokalno – Instrumentalny „Diminuendo”, Zespół Fletowy „Prymka” oraz Chór Mieszany „Kamerton”.

Spotkanie jubileuszowe stało się piękną okazją, aby podziękować pani dr Bożenie Magdalenie Mrózek  za trud i pracę, w kształtowaniu muzycznej drogi swoich wychowanków.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Galeria:

Koncert jubileuszowy „25-lecie” Chóru Kameralnego „PORTAMENTO”.