Wieczór autorski Katarzyny Kołodziejczyk-Daniłowicz

W dniu 22 czerwca 2024r. w muzealnym Kinie Kotłownia, odbył się wieczór autorski Pani Katarzyny Kołodziejczyk-Daniłowicz.

“Stalówka. Muzealne spotkanie z książką” poświęcona była gorącej jeszcze publikacji: “Pozostałem Niepokonany”. To napisana barwnie biografia kapitana Leszka Zahorskiego (ps. Leszek Biały). Autorka, Katarzyna Kołodziejczyk-Daniłowicz przybliżyła powody podjęcia tematu, postać bohatera oraz idee, którym był wierny. Wspólnie z uczestnikami spotkania zastanawialiśmy się czy postawy podobne Leszkowi Zahorskiemu nadal pozostają “atrakcyjne” dla współczesnych Polaków oraz jakie formy przybiera pamięć o Żołnierzach Niezłomnych/Wyklętych.

Serdecznie dziękujemy Autorce za bardzo interesującą opowieść oraz wszystkim, którzy byli z nami tego gorącego popołudnia.

Wieczór autorski Katarzyny Kołodziejczyk-Daniłowicz