III NAUKOWY PLAC ZABAW

W dniach 10-11 sierpnia 2024r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się trzecia edycja „Naukowego Placu Zabaw”, która skierowana była do wszystkich pasjonatów nauki i nie tylko.

W sobotę zaczęliśmy otwierając bezpłatnie Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności “SOWA”. Dodatkowo dostępna była również wystawa objazdowa “O matmo” z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.

W niedzielę oprócz wystaw “SOWA” i “O Matmo” pojawiło się wiele dodatkowych atrakcji dla najmłodszych jak i również starszych odbiorców.

Dla wszystkich uczestników pikniku przygotowaliśmy szereg kreatywnych aktywności logiczno-matematycznych, takich jak:

• Matematyczne domino
  • Labirynty – oczywiście na papierze
  • Skomplikowane drewniane gry logiczne
  • Matematyczny TWISTER
  • Puzzle
  • Gry i zabawy
  • Malowanie w plenerze
  • Kolorowe koło z nagrodami
  • Magnetyczne eco dzieła sztuki
  • Magiczne kolorowe bańki
  • Quiz z nagrodami

Tegoroczną edycję wydarzenia współtworzyli z nami Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, Nadleśnictwo Starachowice, Państwowa Straż Pożarna w Starachowicach oraz Warsztat Joga pani Ewy Kołaczyńskiej.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom oraz wszystkim uczestnikom Naukowego Placu Zabaw.

Bo nauka przez zabawę jest fajna 🙂

III NAUKOWY PLAC ZABAW