Konferencja naukowa “Materialne i niematerialne dziedzictwo Cystersów z Wąchocka”.

W dniu 9 października 2024r. w Opactwie Ojców Cystersów w Wąchocku odbyła się konferencja naukowa “Materialne i niematerialne dziedzictwo Cystersów z Wąchocka”.

Konferencja zorganizowana została przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Fundację “Wczoraj dla Jutra”. Podczas wydarzenia odbywającego się w sali św. Bernarda, wystąpiło wielu prelegentów, którzy zwrócili szczególną uwagę na zróżnicowanie materialnego i niematerialnego dziedzictwa ojców Cystersów. Omawiano ponadto unikatową architekturę Opactwa Cystersów w Wąchocku.

Prelegenci podkreślali także rolę zakonników w rozwoju lokalnej gospodarki, wpływ klasztoru na uprzemysłowienie naszego regionu. Nie zabrakło również tematów związanych z duchowością.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za przybycie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konferencji.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Powiat Starachowicki.

Galeria:

Foto: TV Starachowice