Inne usługi

Urodziny w muzeum

Balony w killku kolorach
Urodziny w Muzeum to nie tylko doskonała możliwość świętowania z kolegami i koleżankami w otoczeniu niezwykłych dzieł sztuki, to także znakomita okazja do zwiedzenia Muzeum z opiekunem, który opowie Wam o najciekawszych eksponatach znajdujących się na salach wystawowych.
Zabawa urodzinowa prowadzona jest w formie warsztatów i trwa około 2-3 godzin. Pierwsza część realizowana jest na wybranej wystawie bądź w salce dydaktycznej, gdzie dzieci wykonują prace plastyczne.
Chcąc zorganizować dla dzieci urodziny możecie Państwo wybrać wystawę lub jeden z proponowanych przez nas tematów zajęć realizowanych w formie lekcji muzealnej bądź warsztatów. Zachęcimy dzieci nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do wykonania zadań i prac plastycznych w technice odpowiadającej wybranemu tematowi urodzin.
W budynku Maszynowni można przygotować poczęstunek dla dzieci (we własnym zakresie).

Lekcje w muzeum do wyboru:

Nie święci garnki lepią – warsztaty ceramiczne

To zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy tworzą własne wyroby ceramiczne. Uczą się jak przygotować glinę, jak nadawać jej pożądane formy i kształty, jak je zdobić oraz w jaki sposób nadać im trwałość. Prowadzący zapoznają również uczestników z historią zastosowania naczyń glinianych.

Decoupage

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów stosowana już w średniowieczu. Polega ona na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa), a następnie lakierowaniu takiej powierzchni, aby wzór „wtopił” się w ozdabiany przedmiot. W trakcie zajęć uczestnicy przekonają się, że nie będąc osobą uzdolnioną plastycznie można samodzielnie wykonać ciekawe, piękne drobiazgi i upominki dla siebie i bliskich a przy okazji wykorzystać niepotrzebne w domu rzeczy (np. płyty CD, słoiki, butelki).

Świętokrzyski Park Jurajski

Region Świętokrzyski obfituje w ślady życia z przed wielu milionów lat. Uczestnicy mają możliwość poznania świata tych fascynujących zwierząt. Poznać ich warunki życia, kim były i dlaczego wyginęły oraz poznać najbardziej znane gatunki świętokrzyskich dinozaurów oraz dowiedzieć się gdzie, zostały odkryte ich tropy.

STAR – ciężarówka ze Starachowic (sezon letni)

Samochód ciężarowy STAR od lat kojarzy się ze Starachowicami. Ale czy każdy wie kiedy postanowiono uruchomić jego produkcję, jak zmieniały się modele ciężarówek czy jakie były losy Fabryki Samochodów Ciężarowych? Tego wszystkiego spróbujemy dowiedzieć się na zajęciach których zwieńczeniem będzie zrobienie własnego modelu STARa.

Oferta sezonowa – lekcje świąteczne (Wielkanoc, Boże Narodzenie)

W ramach zajęć uczestnicy poznają zwyczaje świąteczne a także wykonują własnoręcznie ozdoby.

Ważne informacje

Terminy urodzin należy ustalać z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Impreza urodzinowa może odbywać się po poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych oraz w weekendy w godzinach pracy Muzeum.

Wiek uczestników: 6-12 lat

Maksymalna liczba uczestników: 20 osób

Koszt imprezy: 30 zł/os. (cena obejmuje wstęp do Muzeum oraz materiały plastyczne potrzebne do zajęć)

W zależności od pogody istnieje możliwość zorganizowania ogniska w cenie 100 zł.

Zapraszamy serdecznie!

Informacja oraz zapisy pod nr tel. 783 730 094 lub za pomocą poczty elektronicznej recepcja@ekomuzeum.pl

Wynajem pomieszczeń

Do Państwa dyspozycji oddajemy zabytkowe budynki, które pozwolą na organizowanie konferencji , szkoleń, seminariów i innych spotkań biznesowych.
budynek z 1841 r. na terenie Muzeum

Hala Lejnicza

Dawna hala lejnicza to element starszego zakładu wielkopiecowego, który funkcjonował w zachodniej część kompleksu w latach 1841 - 1901.

Ważne informacje:
Obecnie budynek został zagospodarowany na potrzeby Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności (SOWA) i nie ma możliwości wynajęcia Hali Lejniczej do 2027 roku.

Amfiteatr w Muzeum - hala spustowa

Hala Spustowa

Dawna hala spustowa, która jest częścią nowego zakładu wielkopiecowego z 1899 roku została przekształcona na Amfiteatr, w którym organizowane są m.in. Spektakle teatralne oraz różnego rodzaju koncerty.

Ważne informacje:
Cena za wynajęcie 100 zł/ godz

budynek kina w Muzeum

Kino Kotłownia

Kino znajduje się w dawnym budynku kotłowni w, którym znajdowały się kotły dostarczające kiedyś parę do Maszyny Wiatrowej.

Ważne informacje:
Cena za wynajęcie sali 200 zł/godz.

chaty starożytne na parku Archeologicznym w Muzeum

Archeopark

Na terenie Muzeum znajduje się archeopark ze zrekonstruowaną osadą hutniczą, historyczny krajobraz Staropolskiego Okręgu Przemysłowego.

Ważne informacje:
Cena za dzień wynajęcia terenu 1000 zł – 10000zł/dzień

Szczegóły pod nr. tel. recepcja 783-730-094 lub e-mail: mpt@ekomuzeum.pl

Sesje Fotograficzne

fotograf
Wykorzystując zabytkową scenerię mogą Państwo zaplanować piękną sesję fotograficzną, która będzie fajna pamiątką na przyszłość.

Ważne informacje

Cena za sesję to koszt 150 zł

Szczegóły pod nr. tel. recepcja 783-730-094 lub e-mail: mpt@ekomuzeum.pl

Ślub Cywilny

zawarcie zwiazku małżeńskiego
Każda Młoda Para marzy o tym, aby to właśnie ich wesele było wyjątkowe i inne niż wszystkie. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ taki dzień zdarza się tylko raz w życiu, dlatego chcecie, aby był on niepowtarzalny. Może zastanawialiście się nad ślubem w plenerze? Mamy do zaproponowania nietypową scenografię ślubną na terenie Muzeum Przyrody i Techniki

Ważne informacje

Cena za Ślub cywilny to koszt 500 zł.

Szczegóły pod nr. tel. recepcja 783-730-094 lub e-mail: mpt@ekomuzeum.pl

Ogniska

ognisko
Na terenie zabytkowego parku Archeologicznego przygotowaliśmy dla Państwa specjalne miejsce do organizacji spotkań towarzyskich przy ognisku oraz imprez plenerowych.

Ważne informacje

Koszt za zorganizowanie ogniska 100 zł (dotyczy grup do 50 osób)

Szczegóły pod nr. tel. recepcja 783-730-094 lub e-mail: mpt@ekomuzeum.pl

Przewiń na górę
Skip to content