Zimowy wjazd do Huty

Zakończyliśmy właśnie kolejną edycję „Zimowego Wjazdu do Huty”.

Podczas ferii dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez pracowników Muzeum. W formie zabaw rozwijały swoje umiejętności plastyczne oraz wzbogaciły swoją wiedzę związaną ze światem fizyki, przyrody i techniki. Podczas zajęć powstały m.in. bajkowe makiety, zamki i inne budowle, zimowe krajobrazy czy prezenty na Dzień Dziadka i Babci. Nie zabrakło również pogadanek o bezpieczeństwie w czasie Ferii.

W tym roku Muzeum przystąpiło do akcji „Ferie ze sztuką” zorganizowanej przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, na podstawie książki „Zwierzyniec Okazy wybrane” wydanej przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i Wydawnictwo Dwie Siostry w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. W ramach akcji uczestnicy wykonali figury zwierząt z masy ceramicznej.

Na zakończenie tegorocznych ferii nie mogło zabraknąć balu karnawałowego. Dzieci zaprezentowały się w pięknych przebraniach. Na uczestników czekały gry, zabawy oraz słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji „Zimowego Wjazdy do Huty – 2019” za obecność i zapraszamy latem na wakacyjne zajęcia.

Galeria:

Zimowy wjazd do Huty