Zakończenie akcji „Zimowy Wjazd do Huty – 2014”.

Zakończyliśmy właśnie trzecią edycję „Zimowego Wjazdu do Huty”.

Przez całe ferie dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez pracowników Muzeum. Podczas ferii zimowych odbywały się warsztaty w których dzieci rozwijały swoje zdolności plastyczne oraz  zainteresowania przyrodnicze i naukowe. Uczestnicy mieli okazję uczyć się poprzez zabawę. W czasie pierwszego tygodnia zajęć gościliśmy w Muzeum policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach z Wydziału Prewencji. St. sierż. Sebastian Śpiewak oraz st. sierż. Przemysław Jagiełło przybliżyli zebranym na czym polega praca policjanta oraz wyjaśnili  jak należy bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Gościliśmy również pracowników Urzędu Skarbowego z Kielc oraz Starachowic, którzy przeprowadzili kampanię edukacyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Nie bądź Jeleń weź paragon”.  W drugim tygodniu ferii gościliśmy panią Elżbietę Garbarz – Orzechowską, która przygotowała dla dzieci doświadczenia aby pokazać jak łatwo i prosto zrozumieć trudne prawa fizyki oraz przedstawiciela Sanepidu – panią Agnieszkę Pastuszkę, która przygotowała pogadankę na temat zdrowego stylu życia. Podsumowaniem akcji  „Zimowy Wjazd do Huty” była dyskoteka walentynkowa , w trakcie której odbywały się również gry i zabawy. Podczas finału ferii zimowych wręczono nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników zajęć przygotowane przez Muzeum. Na zakończenie „Zimowego Wjazdu do Huty” każdy uczestnik warsztatów otrzymał drobny upominek.

Dziękujemy naszym sponsorom, którymi byli: Piekarnia „Przepióra",Cukiernia„Heka”, Hurtownia „Format”, Księgarnia „Graf”, Księgarnia „Aspol”, Studio „Magoria”, Drukarnia „Compus”, Księgarnia „Tomik”, Starostwo Powiatowe i Basen Miejski w Starachowicach.

W zajęciach uczestniczyło ponad 200 osób.

Zapraszamy za rok

A oto krótka galeria zdjęć:

Tekst: Anna Grzesik
Foto: Emil Dróżdż, Aleksandra Rokoszna

Zakończenie akcji „Zimowy Wjazd do Huty – 2014”.