XIX Jarmark u Starzecha II czyli Piknik przy Piecu

W dniu 8 lipca 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się druga część “XIX Jarmarku u Starzecha II czyli Piknik przy Piecu”. Impreza organizowana była przez Zarząd Powiatu Starachowickiego oraz  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Piknik przy Piecu był kontynuacją imprezy która została przerwana ze względu na warunki pogodowe w dniu 26 maja 2018 r. Na odwiedzających Muzeum w niedzielne popołudnie czekały liczne atrakcje, m.in. prezentacje artystyczne poszczególnych gmin, stoiska artystyczne, stragany z  prezentacją dorobku twórców ludowych, stoiska promujące lokalne potrawy kulinarne, a także bezpłatna strefa dla dzieci gdzie odbywały się liczne konkursy dla dzieci. Podczas Jarmarku zaprezentowały się zaprzyjaźnione stowarzyszenia ze Starachowic tj. Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy “Rezerwa”które prowadziło proces rekrutacji do armii oraz prezentowało sprzęt wojskowy a także Harcerski Klub Sportowy “Sparta”.

W trakcie pikniku odbył się pokaz mody “Moda przez dekady”, podczas którego zaprezentowano stroje z lat 20 i 30 XX w. Prezentowane stroje pochodziły z Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni i zostały przygotowane w ramach projektu „Z szafy prababci. Ubiory różnych zawodów w małym miasteczku kieleckim w latach 20 i 30 XX w.” Stroje zaprezentowali pracownicy Urzędy Gminy w Brodach, młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie oraz pracownice Muzeum. Udało się także rozstrzygnąć I Turniej Gmin Powiatu Starachowickiego „Między nami gminami”. Zwyciężyła Gmina Mirzec, drugie miejsce zajęła Gmina Brody zaś trzecie Gmina Pawłów.

W trakcie trwania Jarmarku na zwiedzających czekały otwarte ekspozycje muzealne: wystawa paleontologiczna oraz wystawa dotycząca samochodów ciężarowych STAR.

Wieczorem koncert zagrał zespół MAFIA a jako gwiazda wieczoru wystąpił Rafał Brzozowski, którego w głosowaniu wybrali mieszkańcy powiatu starachowickiego. Tegoroczny Jarmark zakończył pokaz sztucznych ogni.

Galeria:

XIX Jarmark u Starzecha II czyli Piknik przy Piecu