XIV warsztaty archeologiczne “Żelazne Korzenie”

W dniach 25-26 maja 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się kolejna edycja warsztatów archeologicznych „Żelazne Korzenie”.

Impreza została zorganizowana przy współpracy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Dziedzictwa Przemysłowego, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Zarządu Powiatu Starachowickiego. Skierowana była do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas imprezy uczestnicy mogli zapoznać się z antycznymi rzemiosłami, hutnictwem żelaza, uzbrojeniem wojowników celtyckich i germańskich. Młodzież obserwowała pokaz wytopu żelaza w piecu dymarskim, który prowadzony był przez dr Szymona Orzechowskiego. Odtwórcy przedstawili również życie i pracę starożytnych hutników żelaza w Górach Świętokrzyskich. Podczas Żelaznych Korzeni prezentowane były również elementy z  życia codziennego.  Cykl uczestnictwa w warsztatach obejmował również zwiedzanie ekspozycji muzealnych (wystawy paleontologicznej, Zespołu Wielkiego Pieca z końca XIX w., Maszyny Parowej oraz kolekcji samochodów ciężarowych marki „STAR”).

Galeria:

XIV warsztaty archeologiczne “Żelazne Korzenie”