XII Festyn historyczny “Od Prasłowian do Polaków”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na XII edycję festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”, który odbędzie się
16 września 2021 r. na terenie Muzeum. Impreza organizowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w  2021 odbywają się pod hasłem „Smaki dziedzictwa”.

W trakcie trwania imprezy zostanie zaprezentowane nasze regionalne dziedzictwo kulinarne a także tradycje powiatu starachowickiego. Pojawią się również stanowiska warsztatowe, gdzie uczestnicy będą mogli wziąć czynny udział w poznawaniu kolejnych elementów życia codziennego w przeszłości.

Festyn skierowany jest do wszystkich grup wiekowych a szczególny nacisk położony zostanie na jego wymiar edukacyjny dlatego głównym adresatem są dzieci i młodzież szkolna. Wstęp na festyn jest bezpłatny. Festyn rozpocznie się o godz. 9:00.

Zapisy dla grup zorganizowanych pod numerem tel. 783-730-094.

Serdecznie zapraszamy.

Zadanie zostało sfinansowane z Budżetu Powiatu Starachowickiego.

XII Festyn historyczny “Od Prasłowian do Polaków”