XII Festyn Ekologiczny “Zaginiony świat naszej Ziemi”

W piątek 8 października br. w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz 12 został zorganizowany Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”.

Do udziału w Festynie zostały zaproszone wszystkie Przedszkola oraz uczniowie klas I – III Szkół Podstawowych  z terenu Starachowic i Powiatu Starachowickiego. Impreza, objęta patronatem Starosty Starachowickiego pana Piotra Babickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice pana Marka Materka, odbyła się pod hasłem „Dzięcioł – leśny inżynier”.

Tegoroczną edycję Festynu Ekologicznego Muzeum przygotowało wspólnie z Wydziałem Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starachowicach, Referatem Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach, Nadleśnictwem Marcule, Nadleśnictwem Starachowice oraz Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych z Kielc.

W trakcie odbywającego się Festynu nasi najmłodsi uczestnicy dowiedzieli się jaką rolę odgrywają dzięcioły w  przyrodzie i życiu człowieka.

Najważniejszą częścią imprezy były prezentacje prac plastycznych oraz występy sceniczne zgromadzonych uczestników, m. in. piosenki i wierszyki nawiązujące do hasła Festynu. Każda grupa uczestnicząca w Festynie dostarczyła do Muzeum budkę lęgową dla dzieciołów, stając się tym samym aktywnymi działaczami ochrony przyrody w regionie.

Zaangażowanie najmłodszych Starachowiczan w czynną ochronę dzieciołów zostało docenione i nagrodzone licznymi upominkami, ufundowanymi przez Powiat Starachowicki, Urząd Miejski w Starachowicach, Nadleśnictwo Marcule, Nadleśnictwo Starachowice oraz Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe z Kielc.

Po zakończeniu części oficjalnej Festynu Ekologicznego przyszedł czas na wspólne gry i konkursy, kolorowanki oraz słodki poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, opiekunom grup, rodzicom, oraz współorganizatorom XII Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”.

Do zobaczenia za rok !!!!!

XII Festyn Ekologiczny “Zaginiony świat naszej Ziemi”