XI Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz jedenasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja festynu objęta patronatem Starosty Starachowickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice, odbędzie się pod hasłem „Popielica – nocny duszek naszych lasów”.

Impreza odbędzie się 18 października 2019 r. w godz. 10:00 – 13:00 w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą do 24 września 2019 r. W Festynie może uczestniczyć wyłącznie jedna grupa jako reprezentant szkoły lub przedszkola. Grupa  nie może liczyć więcej niż 25 osób.

Zgodnie z regulaminem (zamieszczonym na stronie www.ekomuzeum.pl) Festynu każda grupa/klasa (reprezentująca jednostkę) biorąca w nim udział, oprócz przygotowania pracy plastycznej lub krótkiego występu artystycznego (piosenki, wiersza, przedstawienia) powiązanych z hasłem przewodnim imprezy, dostarczy domek dla popielic (wytyczne i załączniki na stronie internetowej), stając się tym samym aktywnymi działaczami ochrony przyrody w regionie.

Podczas imprezy przybliżymy życie popielic – ich biologię, behawior, znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Do udziału zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Starachowic.

Rezerwacje prosimy kierować pod nr tel. 783-730-094 lub  e–mail: recepcja@ekomuzeum.pl.

Załączniki:

Regulamin Festynu ekologicznego 2019 – POPIELICA

Żródło: Markus Gastl, Domki dla zwierząt w ogrodzie, 2016 r.

XI Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”